Co, jak i dlaczego, czyli słodkie Dzień Dobry

Moje zainteresowanie pieczeniem ciast ma proste wytłumaczenie, otóż uwielbiam jeść słodycze i przypuszczam, że większość z Was również to kocha. Dobrze wiem, że ciężko jest przejść obojętnie koło pachnącego ciasta, kuszącego apetycznym wyglądem.

Werka piecze4

 

Żyjemy w czasach, w których to, co jemy nie pozostaje bez znaczenia. Jedzenie nie ma wyłącznie zaspakajać naszego głodu, ma być przede wszystkim smaczne, choć z pewnością dla wielu osób ważnie jest, żeby było zdrowe i niskokaloryczne, jednym słowem fit. Chciałabym na tym blogu nie tylko dzielić się moimi ulubionymi przepisami, ale również pokazać Wam mój sposób jak nie odmawiać sobie przyjemności bez wyrzutów sumienia.

Po pierwsze pamiętajmy, ze wszystko jest dla ludzi, dlatego kiedy masz ochotę na coś słodkiego zamiast sięgać po batona znajdź chwile czasu, przespaceruj się do sklepu po niezbędne składniki i samodzielnie przygotuj sobie coś pysznego, spacer dobrze Ci zrobi, poza tym domowe ciasto jest na pewno dużo zdrowsze niż kupny batonik, no i co również bardzo ważne przygotowanym wypiekiem będziecie mogli podzielić się z bliskimi. Gdy zobaczysz uśmiech na ich twarzach, podczas zajadania się przygotowanym przez Ciebie ciastem zrozumiesz, że było warto.

 Po drugie celebruj posiłki i unikaj jedzenia w pośpiechu. Kiedy biegniesz na tramwaj i chcesz szybko wpaść do sklepu po paczkę ciasteczek, którą pochłoniesz nie pamiętając nawet jak smakowały i kiedy Ty w ogóle je zjadłaś, pomyśl sobie NIE! Niedługo wrócę do domu, zaparzę sobie herbatę, usiądę z mężem, siostrą czy mamą przy stole i zjem ze spokojem kawałek tego pysznego placka, który wczoraj upiekłam, a przy okazji spędzie miło chwilę czasu rozmawiając i odpoczywając. 

No i na końcu pamiętaj, lepiej mniej, a dobrze. Kiedy nie masz czasu samodzielnie piec wybierz się do dobrej cukierni, bo chyba lepiej jest zjeść mały kawałek smacznego cista, niż kupić owiniętą w folie wielką babkę, która leży w markecie od kilku dni?

 Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak poszukać swój ulubiony przepis i zabrać się za pieczenie. Mam nadzieje, że w przyszłości źródłem takich inspiracji stanie się dla Ciebie mój blog.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s