Lody waniliowe

Przez wiele lat moimi ulubionymi lodami były czekoladowe, jednak ostatnio dołączyły do nich waniliowe, dlatego postanowiłam przygotować je samodzielnie. Skorzystałam z gotowego przepisu opierającego się na bazie kremu angielskiego. Lody wyszły pyszne, choć z pewności byłyby jeszcze lepsze gdybym posiadała maszynkę do lodów. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Składniki: 

  • 6 żółtek
  • 500 ml mleka
  • 125 g cukru 
  • laska wanilii 
  • 100 ml kremówki 

Mleko wlać do garnuszka, dodać 2/3 cukru, nasiona z laski wanilii ( należy przeciąć ją wzdłuż i wyskrobać nożem nasionka) i zagotować. Podczas podgrzewania mleka, w osobnej misce roztrzepać żółtka z pozostałą częścią cukru. Wrzące mleko przelać do żółtek cały czas mieszając trzepaczką, następnie całość przelać z powrotem do garna i podgrzewać mieszając drewnianą łyżką do zgęstnienia (nie za długo, bo krem się zwarzy), nie doprowadzać do wrzenia. 

Tak przygotowany krem ostudzić a następnie schłodzić w lodówce. Zimny krem wymieszać z kremówką, przelać do plastikowego pojemniczka i zamrozić. Jeśli nie posiadacie maszynki do lodów należy jak najczęściej mieszać lody podczas zamrażania. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s